A 2016. tavaszi-nyári Trendteremtő első helyezettjeivel készült összefoglalónkban az alkotókat a versenyre való felkészülésről, a trendekről és az inspirációkról kérdeztük...
A 2016. tavasz-nyári Trendteremtő első helyezettjeivel készült összefoglalónkban az alkotókat a versenyre való felkészülésről, a trendekről és az inspirációkról kérdeztük...
A legjobb smink leírása:
– Miért a „Vintage menyasszonyok” témát választottad?
– Reneszánszát éli a vintage, ami a csillogásról, fényűzésről, nőiességről és erős sminkekről szól, és számomra ez nagyon inspiráló. A nőiesség kifejezése a sminken át mindig is a trend része lesz. Inspirált a fodrászom is, akit a pályázat idején a Marcell-hullám ejtett rabul, illetve a tavasz-nyári időszakról, ahogy sokaknak, úgy nekem is, a tomboló esküvőszezon jut eszembe.
– Van kedvenc stílusod?
– Mindent szeretek, ami smink! Jelenleg egyébként úgy érzem, hogy a beauty sminkek állnak hozzám a legközelebb. Ezen belül imádok színeket használni, de ha arról van szó, a klasszikus füstös feketét is ugyan olyan szívesen készítem el, mint egy visszafogott menyasszonyi, vagy egy feltűnőbb színpadi sminket. A versenytáncos világban mozgok, ahol lehetőségem van kissé szabadjára engedni a fantáziámat, hiszen egy táncosnő megjelenéséhez hozzátartozik a merészebb smink. Nálam azonban itt is az egyik legfontosabb szempont „A Nő” láttatása. Talán ennek is köszönhető – ahogy azt az egyik kedves táncos-vendégem is megfogalmazta –, hogy a színpadi sminkjeim is „hercegnősek” maradnak.
– Hol tanultad sminkelést?
– Az alapokat Fábián Évánál sajátítottam el 2014-ben. A következő évben többször vettem részt Asztalos Krisztina magyar bajnok smink- és maszkmester képzésein, aki bevezetett az aqua és gel technika világába. 2016-ban pedig a Mask Make-up Academy workshop-ján vettem részt a Trendteremtőn nyert tanfolyamon. Imádtam minden percét! A folyamatos szakmai továbbképzés hozzátartozik ehhez a szakmához, így, ha lehetőségeim engedik, évente legalább egy-két workshopra elmegyek.
– Mi a kedvenc területed?
– A fotózás. A közös alkotás, s az elkészült kreatív anyag nem csak a portfoliónkat bővíti, de hiszem, hogy a szakmai fejlődéshez is elengedhetetlen. Szerencsés vagyok, hogy munkám során megismerkedtem olyan fotósokkal, akikkel amellett, hogy szakmailag segítjük egymást, jó barátok is lettünk.
– Gyakran veszel részt versenyeken?
– Idén a Trendteremtőn kívül a Kryolan City pályázatán és az Esztétika Make-up PRO Online Sminkversenyén sikerült díjat nyernem. Nagyon szeretném átélni az élő versenyek hangulatát is, azonban ősztől a Budapesti Corvinus Egyetem végzős hallgatója vagyok, s maximalista lévén csak akkor állok színpadra, ha úgy érzem, mindent megtettem a sikeres felkészüléshez. Meglátjuk, mit hoz a jövő, egy biztos, szeretem a kihívásokat!
– A REMEKA Trendteremtőre miért jelentkeztél?
– A versenyről először fodrászomtól, László Emesétől hallottam. Az izgalmas témákon túl meggyőzött az is, hogy neves szakmai zsűri bírálta el a beérkezett munkákat.
A legjobb frizura leírása:
– Hol tanultál?
– Az Erzsébet Királyné Szakközép és Szakiskolában végeztem, mesteremtől Ress Károlytól hihetetlenül sokat tanultam, ő volt az, aki a versenyzés világát is megmutatta nekem. Iskola után egyből jelentkeztem Hajas László szalonjába, ennek már 4 éve. Rengeteg magyar versenyen indultam, legtöbbször dobogós eredményekkel, és nemzetközi porondon is kipróbálhattam magam, 2014-ben a frankfurti OMC világbajnokságon csapatban 4. helyezést értünk el Férfi Technikai kategóriában, egyéniben 7. lettem. Következő évben a párizsi Európa bajnokságon a csapat 5. lett, én egyéniben, 52 versenyzőből 9. lettem, erre vagyok a legbüszkébb! Most a mestervizsgámra készülök, ez a gyerekkori álmom.
– Miért a „Megbotránkoztatóan klasszikus férfi” témát választottad inspirációs forrásnak?
– Igazság szerint, eredetileg egy férfi frizurát küldtem volna be a fotópályázatra, de aztán meggondoltam magam, és jobbnak véltem a női kategóriát képviselni. A 2015-ben nagy sikernek örvendező Pixie hajstílus inspirált, amit igyekeztem többféle formában közölni. A hordhatóságra törekedtem, és arra, hogy a frizura illeszkedjen a modell karakteréhez.
– Vendégeid között sok nő készíttet „fiús” frizurát magának, vagy a hosszú, félhosszú frizurák vannak túlsúlyban?
– Túlnyomó részt olyan vendégeket szolgálok ki, akiknek viszonylag hosszabb hajuk van. Ráadásul még mindig tombol az ombre láz, és ezek a festési technikák hosszabb hajon a látványosabbak. Ha mégis néha nőnek rövid hajat vágok, azt igyekszem úgy, hogy többféle módon variálható legyen, és a vendégem kap 1-2 trükköt, amivel otthon mindez reprodukálható.
– Férfi vendégeid mennyire nyitottak az új frizura trendekre?
– A férfi vendégeim abszolút rám bízzák a hajukat. Időnként azért nem árt megújulni, így akinek kitalálok egy kis változást, az legtöbbször elfogadja az ötletem.
– Miért indultál a Trendteremtőn?
– A tavalyi Hajas Cut and Color Competition versenyén (ez Hajas László minden évben megrendezett házi versenye) jelent meg először a Trendteremtőre is beadott munkám, és gondoltam itt is megmutatom, mit alkottam.
A legjobb körömdíszítés leírása:
– Alaposan beleástad magad a vintage témakörbe. Miből állt a kutatómunkád?
– Leginkább az internetet bújtam, főként Újvári Barbara és Újvári Krisztina munkái inspiráltak, akik számomra díszítés kategóriában a legek. Minden álmom az, hogy tőlük tanulhassak!
– A stílus milyen ismertetőjegyei lelhetők fel a munkádban?
– A pasztell pisztácia, a fehér és a rózsaszín kapott nagyobb hangsúlyt. Rózsákat festettem zselével, illetve 3D mintával díszítettem még a körmöket.
– Miért áll ilyen közel hozzád ez a stílus?
– Beleszerettem a lágy vonalakba, és színekbe, a csodás virágmotívumokba, a kidomborodó, szinte élethű 3D mintákba. Szemet gyönyörködtető! Díszpompája, régimódisága magával ragad. Az üzletemet is hasonlóképpen alakítottam ki, ott kicsivel nagyobb hangsúlyt kaptak a rózsák, és a lila szín.
– Más elképzeléseid is voltak, vagy rögtön az első terveket valósítottad meg?
– Más elképzelésem nem volt, ugyanis még a verseny előtt elképzeltem egy vintage körmöt, amit mindenképp meg szerettem volna valósítani, és a sors úgy hozta, hogy a verseny egyik témája ez volt, így lecsaptam rá!
– Mennyi ideig dolgoztál vele?
– Az építés nagyjából 1,5 óra volt, a díszítés talán 1 óra, lehet kicsit több.
– A mindennapokban mennyire jellemző, hogy vendégeid merészebb körömdíszítést is megengednek?
– Sajnos az ausztriai vendégeim nem túl bátrak. Inkább a magyar lányok jönnek érdekesebb, merészebb elképzelésekkel. Az örök kedvenc a francia köröm természetesen, de jobban örülök, ha nagyobb kihívással nézhetek szembe, hiszen ez segíti a fejlődésem!
– Egyébként hol szoktad követni a trendeket?
– Igyekszem naprakész lenni, leginkább facebook-ról, instáról, és a youtube-ról tájékozódom.
– Vendégkörödben kaptál valamilyen visszajelzést a Trendteremtő pályázatára beküldött munkádról?
– Sok gratulációt kaptam, ami nagyon jól esett!
A legjobb klasszikus szempillaépítés leírása:
– Milyen lépésekből állt a munkafolyamat és milyen anyagokat használtál?
– Az első lépés mindig a modell szem- és arcformájának elemzése. 6-12 mm-es Xtreme Lashes Bold pillákat választottam, a többféle mérettel természetes hatású szempillát tudtam létrehozni. A 12-es méretet még megengedte a modell kora, így még jobban ki tudam hangsúlyozni a szemeit. X40-es pillát választottam, mert az adja a legszebb ívet. Nagy hangsúlyt fektetek mindig a jó ragasztási technikára és a megfelelő előkészítésre, így ez a munka is nem csak szép, de tartós is lett.
– Gyakran neveztek versenyekre?
– Szakmai berkeken belül köztudott, hogy én nem szoktam versenyezni, nagyon távol áll tőlem ez a világ. Például, bár régebben megfordultak nálam, de egy ideje „celeb” vendégeket sem szoktam vállalni. Rengeteg ok miatt, amit most nem sorolnék.
– Ezek szerint így is sokan ismernek téged?
– Teljesen verseny- és híresség mentesen építettem fel a vállalkozásom, és szerencsére így is mindig teltházzal működik. Sőt 1,5-2 éve csak egy-egy új vendéget vállalok, csak akkor, ha valaki valamiért elmaradna a régiek közül. Mostanra napi átlag 6 vendéggel dolgozok. Régen még többel, de tudatosan, többek közt a minőség érdekében leszorítottam ennyire.
– Miért jelentkeztél a Trendteremtőre?
– Egy borozgatós munkamegbeszélés folyamán született az ötlet, hogy próbáljuk ki ezt a versenyt. A bemutatott pilla egy korábbi munka, amiről jó, a versenykiírásra alkalmas munkafotók készültek, és Kurucz Andrea, a marketingesem, nevezett be. Minden szükséges anyagot leadott, tulajdonképpen ez a díj legalább annyira az ő érdeme, mint az enyém.
A legjobb volume szempillaépítés leírása:
– Milyen lépésekből állt a munkafolyamat? Milyen anyagokat használtál?
– Első lépésként elengedhetetlen a szemformához es az arcformához illő styling kialakítása. Könnyített a dolgomon, hogy a modell korábbi vendégem, így már tudtam, mi az, ami jól áll neki. Nagy Kedvencem a CC es D ívű pilla, ezeket mixeltem, és 0,07 vastagságot használtam. Fontos, hogy a két szem szimmetrikus és egyformán telített legyen.
– Szerinted hogyan készül az igazán szép szempilla? A te munkád például mitől lett jobb a többinél?
– Nagyon fontos a személyre szabott, jó styling, például nem építünk mindenkinek „cicás” szettet, annak semmiképp, akinek nem akarjunk optikailag nyújtani a szemformáját. A lehető legjobbat próbáltam kihozni az adott „anyagból”.
– A vendégeid milyen arányban kérnek tőled volume szempillát?
– Négy éve tanultam ki a pillázást, és nagyjából egy éve vettem észre, hogy sokkal nagyobb az igény a volume pillákra a klasszikus 1;1 ellenében. Jelenleg már nincs is „klasszik vendégem”.
– Hol tanultál? Az iskola elvégzése óta követed a trendeket?
– A Vichuska Lashes képzésére jártam, 2012 februárjában végeztem el az alapképzést, majd két évvel később a volume-ot. De azóta is számos más tanfolyamon, konferencián vettem reszt, hogy technikailag is naprakész legyek, és ismerjem legújabb trendeket.
– Mit tanácsolnál azoknak, akik szempilla stylistot keresnek? Szerinted miről ismerhető fel a jó szakember?
– Legjobb, ha a szakember ajánlás által, „szájról szájra” lesz ismert. Akkor már egyértelmű, hogy van tapasztalata, és a vendégnél senki sem hitelesebb ajánló. Az elégedett vendégkör az egyik legjobb hirdetés. Ha nincs olyan ismerősünk, aki ajánlhatna egy stylistot, akkor nézzünk körül szaklapokban, magazinokban, neten, hasonlítsuk össze a munkafotókat.
– Gyakran versenyzel?
– Általában amire csak időm engedi, jelentkezem. A megmérettetés mindig izgalmas, és ha eredményt is érek el, akkor duplán megérte!
– A Trendteremtőn máskor is számíthatunk a részvételedre?
– Igen! És mindenki másnak is ajánlom.